Teleferik Turu

- Olympos Teleferik -

Antalya Teleferik Turu Olympos Teleferik

Olympos Teleferik Turu

Olympos Teleferik alt istasyonu Çamyuva ve Tekirova arasında bir konumda Kemer’de yer almaktadır. Deniz seviyesinden 726 metre yükseklikte olan bu istasyona aracınızla ya da toplu taşıma araçları ile erişim imkanı bulabilirsiniz. Yolculuğunuz süresince sağlı sollu ormanların sıklığı sayesinde temiz havanın ve muhteşem doğanın tadını fazlasıyla yaşayabilir, Olympos’un ihtişamını iliklerinizde hissedebilirsiniz.

Dünyadaki en uzun teleferiklerden biri olan Olympos Teleferik, 4350 metrelik uzunluğuyla ve sunmuş olduğu muhteşem manzaralarıyla ziyaretçilerini adeta büyülüyor. 80 kişi kapasiteli 2 kabin bulunan bu yerin zirve noktası ise 2.350 metre.

Eğer tatil zamanlamanızı ayarlayabilirseniz aynı gün içinde hem denize girebilir hem de kartopu oynayabilirsiniz. Alt istasyona ulaştığınızda elinizi çabuk tutmanız gerekecek. Çünkü gittiğiniz zamana göre 80 kişi kapasiteli kabinler çabucak dolup hareket ediyor. Eğer cam kenarında bir yer kapmak istiyorsanız kabine ilk girenlerden olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü cam kenarlarını kaptırdığınızda muhteşem manzaralardan az da olsa kısıtlanmış olursunuz.

Eğer kabine ilk girenlerden olmayı başaramazsanız bu sefer en son girmeye gayret gösterin. Böylelikle kabinin kapanacak kapısındaki cam kenarını kapmış olursunuz.

Teleferik hattında 4 direk bulunuyor. Teleferik, direk geçişlerinde açısını değiştiriyor ve sallanmalara neden oluyor. Hatta kendinizi boşluktaymışsınız gibi hissedebiliyorsunuz.

Eğer bu geçişler sırasında panik olacağınızı düşünüyorsanız yere oturmanızı tavsiye ediyoruz.

Yerden yükselmeye devam ettikçe bitki örtüsünün değiştiğini görebilir, bir süre sonra da karla kaplı alanların beyaz örtüsüyle baş başa kalabilirsiniz. Yaklaşık 10 dakika süren teleferik yolculuğundan sonra zirveye ulaştığınızda sizleri eşsiz manzaraların ortasında 3 katlı bir tesis karşılıyor. Restoran da bulunan bu mekanda manzara eşliğinde karnınızı doyurabilirsiniz.

Eğer manzaranın tümüne hakim olmak istiyorsanız teras katına çıkmanızı önerebiliriz.

Kendinizi yaz mevsiminin ortasında karların arasına atabilir, ziyaretçilere özel olarak hazırlanan kardan yapılan oda içine girerek bol bol fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.

Zirvede yürüyüş yapmak istiyorsanız açıkçası kar olduğu için pek fazla imkan olmadığını söyleyebiliriz. Binanın çevresi ziyaretçilerin fazla uzaklaşmaması için şeritlerle çevrilmiş. Eşsiz manzaralar haricinde iklim değişikliğini de gözlemleyebilirsiniz.

Olympos Teleferik Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Eğer yolculuğa kendi aracınız ile çıktıysanız istasyona ulaşmak için D-400 Karayolu Tekirova bölümünden Phaselis’e varmadan 2 km önce yolun sağ tarafında tabelalar ile gösterilmiştir.

Toplu taşıma araçlarını kullanmak istiyorsanız her gün düzenli olarak Beldibi, Göynük, Kemer, Kiriş, Çamyuva ve Tekirova’dan hareket eden servislerden yararlanabilirsiniz. Antalya ve Kundu üzerinden seyahate çıkacaksanız Çarşamba ve Cumartesi günleri servis imkanından faydalanabilirsiniz.

Eğer istasyona giriş yapılan anayol kenarına kadar kendi imkanlarınızla bir şekilde gelmeyi başardıysanız 10:00 – 17:00 saatleri arasında her saat başı alt istasyona kadar servis hizmeti verilmektedir.

Teleferiğe ulaşmak için toplu taşıma araçlarını kullanmak istiyorsanız öncelikle Antalya 5M Migros Alışveriş Merkezi yanına gitmeniz gerekiyor. Şehir içi dolmuşlarını kullanarak varabilirsiniz. Bu dolmuşların numaraları ise; KC71, KC71A, KM61, 504, 504 A, 600 A, TK92, KL08, UC11, UC 11A, TK 36, DK 38, VC 57, VC 59.

5M Migros yanına ulaşım sağladıktan sonra sağ tarafta bulunan toplu taşıma araç durağından Kemer Express otobüsüne binerek Tekirova’ya kadar gidebilirsiniz. Bu otobüsler Olympos Teleferiğin ana kapısının yanından geçiş yapmaktadır. Buradan alt istasyona ulaşım için saat başı hareket eden servislere cüzi miktarda ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Teleferik Turu

Etkinliğe ait görselleri buradan bulabilirsiniz.

Çıralı'da Ne Yapılır ?

Çıralı'da yapabileceğiniz diğer aktiviteler.

TEKNE TURU

Her gün düzeli olarak yapılan tekne turları hakkında bilgi sahibi olmak için;

KEKOVA ADASI

Kekova Adası hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

YANARTAŞ

Yanartaş hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Shopping Basket
Call Now ButtonŞİMDİ ARA